Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatın merkezi haline gelen internet artık pek çok konuda insanların imdadına yetişiyor. Alışveriş, sağlık, eğlence, bilgi gibi çok sayıda hizmet sunan internet bu aralar ev hanımlarının da ilgi odağı haline gelmiş durumda. Çünkü artık internette mevcut olan yemek siteleri  hem ev hanımlarının hem de çalışan kadınların   ”bu tarifi nereye koydum acaba ?” derdini bitiriyor. Kadınlara annelerin muazzam tariflerini sunan pek çok site var.  İnternette bulunan en iyi yemek sitelerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

 

En İyi Yemek Tarifleri Siteleri 1 300x169 - En İyi Yemek Tarifleri Siteleri I En Güzel Yemek Tarifi Siteleri
En Güzel Yemek Tarifleri Sitelerinde 1. Sırada

  Nefis Yemek Tarifleri: Pek çok kadının favori haline gelen yemek tarifi sitesi uzun yıllardır internette varlığını koruyor. Sitenin en önemli özelliği ise kadınların üye olduktan sonra kendi tariflerini paylaşabilmeleri. Bu sayede binlerce tarif barındıran sitenin hizmetleri bununla da sınırlı değil. Site aynı zamanda menü önerileri sunuyor ve sorduğunuz sorulara cevap veriyor. Bunların dışında favori tariflerini videolu bir şekilde anlatıyor. Eğer yemek tarifi aranıyorsa kuşkusuz ilk uğranılacak sitelerin başında gelen bir sitedir. Link: https://www.nefisyemektarifleri.com/

 

En İyi Yemek Tarifleri Siteleri 2 300x200 - En İyi Yemek Tarifleri Siteleri I En Güzel Yemek Tarifi Siteleri
En İyi Yemek Tarifleri Siteleri 2. Sırada

   Kadınca Tarifler: Hamur işinden tatlıya, tatlıdan ana yemeğe, ana yemekten ara sıcağa yüzlerce yemek tarifinin bulunduğu site kadınların odak merkezi haline gelmiş durumda. Sitenin ayrı ayrı başlangıç, hamur işi, ana yemek ve aperatif menüleri aranılanı tam olarak bulma konusunda avantaj sağlıyor. Ayrıca site tarif defterim butonuyla kendi defterini oluşturmak da mümkün kılıyor. Siteye üye olan kadınların tariflerinden faydalanabilirken, dileyenler üyelik oluşturup kendi tariflerini de paylaşabilir. Link: http://kadincatarifler.com/

 

En İyi Yemek Tarifleri Siteleri 3 300x167 - En İyi Yemek Tarifleri Siteleri I En Güzel Yemek Tarifi Siteleri
En İyi Yemek Tarifleri Siteleri 3. Sırada

   Tümay’ın Mutfağı: Tıkladığınız andan itibaren sevimli, pembe renkleriyle ziyaretçisini karşılayan sitenin sahibinin bir blogger olduğunu anlamak hiç zor değil. Tümay Topçu’nun sahipliğini yaptığı site hem yüzlerce yemek tarifi sunarken hem de blog sayfasıyla kadınlara yeni fikirler sunuyor. Sitenin diğer bir avantajı ise içinde birçok videolu yemek tarifi barındırması! Yemek konusuna ilgi duyanların kesinlikle hem tariflerini hem bloğunu takip etmesi gereken bir site.

Link: http://www.tumayinmutfagi.com/

 

En İyi Yemek Tarifleri Siteleri 4 300x200 - En İyi Yemek Tarifleri Siteleri I En Güzel Yemek Tarifi Siteleri
En İyi Yemek Tarifleri Siteleri 4. Sırada

   Lezzet: Profesyonel bir şekilde tasarlanmış olan tarif sitesi, sadece tarif vermekle kalmıyor, aynı zamanda ”mutfak okulu” bölümüyle yetenekli kadınlara pastane pastası yapmayı öğretiyor. Siteyi diğer sitelerden farklı kılan bir özelliği ise ”püf noktası” butonuyla yemekler hakkında ince detaylar vermesidir. Link: https://www.lezzet.com.tr/

 

 

Yemek Tarifi Blogerları (site adları verilmiştir)

​​​​​​İşlerin çoğunun internetten halledildiği günümüzde yemek tarifleri de internet sitelerinden kolaylıkla takip edilebilmekte. Hali hazırda internet yemek tarifleri konusunda uçsuz bucaksız bir deniz olmuş durumda. Ne kadar instagram, youtube gibi mecralar ön plana çıkmış olsa da blog yazarlarının yeri, güvenirliği bambaşka. Yıllardır evlerinde edindiği tecrübelerini açtıkları internet sitelerinden samimi bir şekilde aktarıyorlar.

Yemek tarifi blogerları bu işi nasıl yapıyor? 

Öncelikle el lezzetine, yaptığı tariflerin beğenildiğine inanan ve güvenen kişiler bu bilgilerini başkalarıyla paylaşmak istediği zaman birçok site kurulumu adresinden yararlanıp kendilerine bir site açıyor. Bunlardan en yaygın olanları Google ‘ın hizmeti olan Blogger ve bir diğeride WordPress sistemi. Bunlar hakkındaki bilgiler, nasıl kullanılacağı yine bloggerlar tarafından internette anlatılıyor. Tercih ettikleri sitelere gidip üyelik açıp sitelerini oluşturuyorlar. Evde, kendi mutfaklarında yaptıkları tariflerin aşama aşama fotoğraflarını çekip siteye aktarıyorlar ve detaylı bir şekilde anlatıyorlar.

Yemek tarifi sitelerinin yararları

İnternetin evlere, telefonlara girmediği dönemlerde kadınlar televizyon başında bir tarifi kaçırmadan alabilmek için ter dökerlerdi. Şimdi ise internet üzerinden birçok sitedeki tarifi karşılaştırıp en güvenilir ve kendine uygun olanı uygulayabilir hale geldi. Hem malzemeden hem de zamandan tasarruf ediliyor. Ayrıca genç bireyler ister okumak için ister çalışmak için olsun evlerinden uzakta yaşıyorlar ve evlerinde hiç bilmediği yemekleri bu blog adreslerinden detaylı bir şekilde resimleriyle birlikte görebiliyorlar. Bir diğer yararı da istenilen her çeşit yemeğin bir sürü çeşidi önlere seriliyor. Bu da tamamen kişilere özgürlük ve seçme şansı sunuyor. Diyet tarifleri paylaşan yazarlar ayrı, yöresel tarif paylaşanlar ayrı, ulusal yemekler paylaşan yazarlar ayrı ayrı takip edilebiliyor. Herkes de zamanla kendi damak tadına uygun tarif veren blogerları uzun süre güvenerek takip etmeye başlıyor.

Bazı yemek blogerları

İnternette aratıldığında karşılaşılan blogerlar çok daha fazla tanınmış, ün yapmış kişiler olduğu için kolaylıkla karşımıza çıkıyor. Aşağıdaki listede de takipçi sayısı çok olan ya da az olan daha farklı yemek tarifi  blogerları bulabilirsiniz.

Hanımeli; www.haniiimeli.blogspot.com adresine sahip yazar, çeşitli sağlıklı ve geleneksel tarifleri paylaşıyor. Yemek tarifleri yanında kendi hayatından karaler ve tecrübelerinden edindiği güzellik, spor diyet konuları hakkında da yazılar paylaşmakta.

Leziz yemek tarifleri; www.lezizyemektariflerii.com adresine sahip yazar birçok farklı kategoride ki tarifleri sizlerle paylaşıyor. Ayrıca sitesine sizde tarif gönderebiliyorsunuz.

Aynur hanımın dünyası; lezzetlivekeyifli.blogspot.com adresine sahip yazar farklı kategorilerde tariflerini paylaşıyor. Tariflerinin yanında da örgü, boyama gibi hobilerini de bu sitede takipçileriyle paylaşıyor.

Bereketli sofralar; www.bereketlisofralar.com sitesine sahip yazar da diğer blogerlar gibi kendi mutfağındaki tarifleri sizlerle paylaşıyor.

Mutfak sırları; mutfaksirlari.com adresinde her katagoriden tarif bulabileceğiniz gibi buraya başvurarak yemek yazarı olabiliyorsunuz.

Tariflimutfak; tariflimutfak.blogspot.com adresine sahip yazar yemek tariflerini ve sağlık, güzellik, diyet hakkında deneyimlerini aktarıyor.

En İyi Yemek Tarifleri Siteleri I En Güzel Yemek Tarifi Siteleri
5 (100%) 1 vote[s]

Bir Cevap Yaz

erymuharrem Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Masalkek

    Listeye eklerseniz sevinirim