«
Kolay Et Yemeği Tarifi 300x225 - Bekarlar İçin Kolay Et Yemeği Tarifi
Kolay Et Yemeği Tarifi

Erkeklerin et yemeği yapma konusunda seçici oldukları bilinmektedir. Özellikle et yemekleri hazırlama konusunda daha sıcak bir bakış açısına sahip olan bekar erkekler kolayca yaptıkları et yemeklerini havalı sunumlar ile süsleyerek muhteşem bir sofra hazırlayabilirler. Bu hazırlık görkemli bir sofra için olsun ya da sadece tek kişilik bir karın doyurma işlemi için olsun bu hazırlığı kolay adımlar ile yapmak isterler. Bu isteğe özel basit adımlar ile hazırlanabilecek pek çok et yemeği vardır. Hem besleyiciliğini koruyan hem de çok fazla zaman harcanmamış olan bu yemekler davet sofralarında da kullanılabilir. Sunum olarak şık duracak olan bu yemeklerin aynı zamanda herkese hitap edecek yeterlilikte olması da önem arz etmektedir. Pek çok kişinin damak zevkine uyan ve aparetif tarzı değil tencere yemeği olması nedeniyle sindirimi de kolaydır.

Sacda Et Sote 300x200 - Bekarlar İçin Kolay Et Yemeği Tarifi
Sacda Et Sote Nasıl Yapılır

Sacda Et Sote

Et sote dana kuş başı et ile hazırlanabilir. Kuzu ya da koyun etinin kokmasından şikayet edenler daha çok dana etini tercih eder. Uygun büyüklükte doğranmış kuşbaşı etlerin kızgın saca konulması sağlanır. Bu şekilde on dakika kadar sürekli olarak karıştırılması gerekir. Bu işlem etlerin içerisinde olan suyun dışına çıkmasını önlemek için yapılır. Bir müddet bu işlem yapıldıktan sonra zaten etin dış kısmı suyun içerisinden çıkmasına izin vermeyecek kıvama gelecek ve et piştiğinde lokum kıvamında olacaktır. Bu sürede doğranmış olan soğan etlerin içerisine atılarak birlikte pişmeye devam etmesi sağlanır. İnce doğranmış biberler ardından karışıma eklenir ve biberlerle soğanların yumuşak bir hal almasının ardından ince doğranmış, kabukları soyulmuş domatesler eklenir. Bu sırada tuz koyularak domatesin daha hızlı bir şekilde suyunu bırakması sağlanır.

Böylece her bir malzemenin lezzeti birbirine karışacak ve yemek bir bütün olacaktır. Baharat olarak karabiber koymak yeterli olacaktır ancak arzu edenler bu yemeğe kekik eklemek suretiyle farklı bir aroma elde edebilirler. İyice pişen etler ve sebzeler kontrol edildikten sonra iki diş sarımsak rende ile yemeğin üzerine rendelenir ve bir dakika daha karıştırılarak ocaktan alınır. Oldukça kolay olan bu et yemeği pilav ile ya da sade olarak servis edilebilir. Sadece salata ya da tek başına da doyurucu olan bu yemek özellikle öğrenci evlerinde ya da bekar evlerinde fazlaca pişen bir özelliktedir.

 

Kavurma Nasıl Yapılır 300x200 - Bekarlar İçin Kolay Et Yemeği Tarifi
Kavurma Nasıl Yapılır

Kolay Kavurma

Eti sebze ile değil de sade olarak tüketmek isteyen bekârların kolaylıkla hazırlayabileceği bir yemek tarif şekli ise kavurmadır. Kavurma için kuşbaşı doğranmış olan et bir tencere içerisine konulur ve yağ koyulmadan yüksek ateşte bir süre karıştırılarak pişirilmesi gerekir. Bu süreçte et bir miktar su kaybetse de o sular kayboluncaya kadar yağsız bir şekilde karıştırmaya devam edilmelidir. Bu süreçte arpacık soğan ve sıvı yağ koyularak bir süre daha kavrulan karışıma bir miktar su koyulur. Bu yemeği sulu olarak tüketmek isteyenlerin tamamen suyunu çektirmeden ocaktan alınması yeterli olacak ancak tamamen suyu çekinceye kadar pişirilmesi durumunda da oldukça lezzetli olacaktır.

Kavurma Tarifleri 300x169 - Bekarlar İçin Kolay Et Yemeği Tarifi
Kavurma Tarifleri

Bu yemeğin yapılma aşamasında arpacık soğanların doğranmaması, bütün bir şekilde konulması ve yarım kilo için yaklaşık on ya da on beş soğan koymak yeterli olacaktır. Ocaktan yemeği almadan önce tuzunu koyarak bir kaç dakika daha pişirmek suretiyle ocaktan alınabilir.  Bu yemek kolay olduğu kadar lezzeti ile de sık sık tekrarlanabilecek bir kapasitededir. Etin dana ya da koyun eti, kuzu eti olması tamamen isteğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve her türlü et ile bu yemekler rahatlıkla hazırlanabilir.

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Nohutlu Pilav Yemek Tariflerinin İnceliği başlıklı makalemizde Et, Nohutlu Pilav Nasıl Yapılır? ve Nohutlu pilav yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

erymuharrem Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *