«

Maydonoz Kürü İçin Gerekli Malzemeler 

  • Bir demet maydanoz,
  • Bir adet limon
  • Bir litre kaynamış su
  • Bir diş sarımsak

Maydonoz Kürü Nasıl Yapılır ?

Yapılışı: Kaynamış suyu bir litre suyun alacağı şekilde bir şişeye doldurun ve içerisine bir adet limonu kabukları ile birlikte dilimli bir şekilde içerisine bırakın, akabinde de bir diş sarımsağı bırakın. Sonrasında ise maydanozları sapından tamamen ayırın ve limonlu kaynamış suyun içerisine bırakın. Bu kısma çok dikkat edin, ortalama 10 dakika suyun ılımasını bekleyin ve sonrasında şişenin ağzını sıkıca kapatın, hava ile temas etmesin. Yaklaşık bir saat dinlendikten sonra da günde bir litre maydanoz kürünü tüketin, bir hafta da ortalama 80 ila 100 kilo arasında olan bir insan 5 kg, 60 ila 80 kg arasında olan bir insan ise 3 kg zayıflayacaktır. Kiloya ve vücutta ki yağ oranına göre zayıflama kg değeri değişkenlik gösterecektir.

Maydanoz suyu bilmiş olduğunuz gibi birçok rahatsızlığa önlem olurken aynı zamanda da zayıflamanız için de ideal bir yöntemdir. Maydanoz suyu yağları tamamen yaktığı için sizlere sağlıklı bir şekilde de ideal kilonuzu koruma konusunda da harika bir takviye olacaktır. Bugün ki tarifimiz de maydanoz kürü nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir bunları anlatacağız. Ama öncesin de maydanoz kürünün faydaları ve zararlarınız listeleyerek sizlerin de dikkatli olması konusunda yardımcı olacağız.

Faydaları: Maydanoz kürü vücutta ki yağ oranını azaltır ve belirli bir denge de tutar, limon ile olan karışımı sayesinde de özellikle de kış günlerin de daha az üşümenizi ve c vitamini ile desteklemesiyle birlikte de gribal enfeksiyona karşı da bir önlem almış olursunuz. Maydanozların taze olması ve kaynatılmamasına önem gösterin, birçok kişi bu konuda hatalar yapmaktadır ve cezve de tıpkı nane kaynatır gibi maydanozları kaynatmzktadır. Sizlere vereceğimiz bu tarif sayesin de artık nasıl maydanoz kürü yapılır öğrenmiş olacaksınız.

Zararları: Kansızlık gibi rahatsızlıkları olanlar hem maydanoz hem de limondan uzak durmalıdırlar. Çünkü limon kanı sulandırdığı için kansızlık gibi rahatsızlık içerisinde olanlar c vitamini azaltmalı ve daha çok kan verecek olan vişne gibi meyvelere yönelmedir. Limon kanı sulandırarak kan oranının düşük olan kişiler de baygınlık geçirmesi ve felç geçirmesine kadar ciddi rahatsızlıklar doğruabilir. Aynı zamanda da yap oranının düşmesi ile de maydanoz da kansız olan kişiler de zararlar oluşturur. Aynı zamanda da böbrek rahatsızlığı çekenler için de pek tavsiye edilmemektedir.

 

 

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Etkili ve Garantili Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde 1 Haftada 5 Kilo zayıflama, etkili ve garantili kilo verme yöntemleri ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Yemek Zamanı Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *