«

Limonlu su tüketmenin faydaları nelerdir?

Diyet önerilerinin başında gelen bir içecek olan limonlu su gün boyu zinde olmanıza yardımcı olacak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlayacak. Aşırıya kaçmadan tüketeceğiniz limonlu su sağlığınıza olumlu yönde büyük etkiler yaratacaktır.

Limonlu Su 300x200 - Limonlu Su İçmenin Faydaları ve Zayıflamaya etkisi
Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

Limonlu su nasıl yapılır?

 

Yarım litre su içerisinde 1 limonu sıkarak limonlu suyunuzu kolayca hazırlayabilirsiniz. Kullanım amacınıza göre su ılık veya oda sıcaklığında olabilir.

 

Limonlu su zayıflatır mı?

Limonlu Su İle Kilo Verme 300x225 - Limonlu Su İçmenin Faydaları ve Zayıflamaya etkisi
Limonlu Su İle Kilo Verme

 

Vücuttaki toksin ve zararlı maddelerin atımını metabolizmayı hızlandırarak destekler. Limonlu su özellikle idrar yoluyla vücudu tüm toksin ve zararlı maddelerden arındırmaktadır. Tok tutma özelliğiyle acıkmayı geciktiren limonlu su özellikle öğünden 10-15 dakika kadar önce sıcağa yakın bir şekilde olarak tüketilmesi vücutta biriken yağların parçalanmasını sağlar. Vücudun daha orantılı ve şekilli görünmesini sağlayan parçalanan yağların atımını destekleyerek hızlıca kilo vermeye yardımcı olacaktır.

 

Limonlu su tüketmenin diğer faydaları
 • Vücudun PH dengesini sağlamaya yardımcı limon ve su karışımı bir kalkan görevi üstlenerek hastalıklara karşı bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Cildinizin zararlı madde ve toksinlerden arınmasıyla cildinizi yenileyebilirsiniz. Cildin temizliği ve cildin arınması için iyi bir temizleyici niteliğindedir.
 • Kış aylarında ciltte görülen kızarmaları giderdiği gibi var olan kırışıklıkların azalmasına da yardımcı olarak yaşlanma belirtilerini geciktirir.
 • İmmün sisteminin güçlenmesini sağlarken kan basıncının da düzenlenmesine yardımcı olur.
 • Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına karşı koruma sağlar.
 • Beynin uyarı sinyallerini aktif hale getiren limon karışımlı su bu sayede konsantrasyonu maksimum düzeye çıkarır.
 • Yemeklerden sonra içildiğinde ağız içi bakterileri yok eder, ağız içi kötü kokuyu giderir ve nefesin Tazelenmesine yardımcı olur.
 • Alkol aldığınız günün sabahında sakinleşmek için ve aynı zamanda alkolün mideye verdiği problemleri gidermek adına sabah kalktığınızda limonlu su sorunlarınızı ortadan kaldırır.
 • Doğal bir detoks niteliği taşıyan limon ve su karışımı günlük C vitamini ihtiyacınızın 0 kadarını karşılarken ciltte leke oluşumunu da engellemektedir.
 • Potasyum yönünden zengin içeriğiyle unutkanlığın azalmasına yardımcı olmaktadır.
 • Özellikle yaşlılar için solunum rahatlığını destekleyen limonlu su göğüste yaşanan ağrıları da hafifletmektedir.
 • Eklem ağrılarının yanı sıra eklem iltihaplanmalarını ortadan kaldırır.
 • Yara izlerine tampon yapıldığında zamanla yara izlerinin kaybolmasına yardımcı olacaktır.
 • Kahveye olan düşkünlüğünüz var ise her sabah tüketeceğiniz limonlu su kahve içme isteğinizin de azalmasına yardımcı olarak vücuda aşırı kafein alımını engelleyecektir.
 • Güçlü bir balgam söktürücüdür.
Limonlu Su 1 300x200 - Limonlu Su İçmenin Faydaları ve Zayıflamaya etkisi
Limonlu Su

Limonlu su içmenin zararı var mıdır?

 

 1. Asidik değeri yüksek olan limon su ile karıştırılsa da aşırı tüketimi dişlerin asitle fazla temasına neden olarak diş minesini aşındırmaktadır. Dişlerde soğuk ve sıcak gıdalara karşı hassasiyet gözlemlenebilir
 2. Limonlu suyun fazla tüketimi mide ekşimesini tetiklediği gibi reflüyü de açığa çıkarabilir.
 3. İdrar söktürücü etkisi nedeniyle böbrekte idrar üretimini arttıran limonlu su vücuttan fazla sıvının atılmasının yanı sıra sodyumun da atılması anlamını taşımaktadır.
Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir, Nelere İyi Gelir, Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

erymuharrem Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *