«

Günümüzde pek çok kişi farklı kilo verme yöntemlerini denemelerine rağmen yinede kilolarından kurtulamamaktadır. Bundan ötürü birçok insan fazla kilolarından oldukça şikâyet etmektedir. Sahip olduğu kilolarından biran önce kurtulmak en büyük istekleridir. Etkili ve garantili kilo verme yöntemleri ile siz de vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.

 

Garantili Kilo Verme - Etkili ve Garantili Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?
Garantili Kilo Verme

İşte size, etkili ve garantili kilo verme yöntemleri;

Her şeyden önce kilo vermek için inancınız ve sabrınız olsun. Bir plan dâhilinde kilo vermeyi isteyin ve sonuna kadar yürüyün. Sonunda kazanan siz olacaksınız.

 • Bol Bol Sıvı Tüketin

İlk önce insan günlük alması gereken miktar olan en az 1,5 litre suyu tüketmelidir. Çünkü yeterli oranda su tüketmek metabolizmanın yüzde 25 daha da hızlı çalışmasını sağlar. Öte yandan su tüketmek kalori atmak için önemli bir kaynaktır.

 • Kahve İçmeyi Adet Haline Getirin

Kahve içmenin birçok yararı yanında vücuttaki yağların yakılmasında da faydası vardır. Kahveyi içerken şekersiz, kremasız, sade olanını ve normal Türk kahvesini tercih ediniz. Ayrıcı kahveyi telvesiyle tüketmek daha faydalı olacaktır. Her gün kahve düzenli bir şekilde tüketilirse metabolizma hızı yüzde 30 ‘a kadar artış gösterecektir

 • Yeşil Çay İçin

Hem sağlık açısından hem metabolizmanın hızlandırılması hem de kilo vermeyi kolaylaştırmak adına yeşil çayı tüketmeniz size yararlı olacaktır.

 • Kahvaltıda Yumurta Yiyin

Sabahları kahvaltıda yiyeceğiniz bir yumurta günlük almanız gereken kalorinin büyük bir bölümünü karşılayacaktır. Bundan ötürü sizin akşama kadar kalori alma isteğinizi yok edecektir veya azaltacaktır.

 • Lifli Gıdaları Çokça Tüketin

      Lifli gıdalar kilo vermenize en iyi olanak sağlayan gıdalardır. Çünkü lifli gıdalar yediğiniz yiyecekleri sindirmenizde size en iyi yardımcı olan bir beslenme türüdür. Ayrıca sizi uzun süre tok tutarak çabuk acıkmanızı engeller. Bundan dolayı lifli gıdaları tüketmeniz tavsiye edilir.

 • Şeker Ve Tatlandırıcıdan Uzak Durun

 Doğal olmayan tatlandırıcılar, beyaz şeker ve beyaz ekmek kilo almanızda size dost olan besinlerdir. Kilo almamak için bu besinlerden uzak durmak gerekmektedir.

 • Atıştırmalık Olarak Sağlıklı Besinleri Tercih Edin

Ara öğünlerde ya da yemek yemeye vaktinizin olmadığı zamanlarda sağlıklı olan besinleri atıştırabilirsiniz. Bunlar ise; taze bir meyve, yoğurt, badem, ceviz, fındık vb. kuruyemişlerdir. Acıkma hissi duyduğunuz vakitlerde bu sağlıklı atıştırmalıklardan faydalana bilirsiniz.

 • Hızlı Yemekten Vazgeçin ve Yavaş Çiğneyin

Hızlı yemek kilo almanın nedenlerinden biridir. Çünkü yemek hızlı yendiğinde beyne sinyaller geç gitmekte ve kişi de doymak için aşırı yemek yemektedir. Bundan dolayı yemekleri olabildiğince yavaş yemeye gayret gösterin. Ayrıca yediğiniz lokmaları iyive ve yavaş çiğneyerek yutunuz. İyi çiğnemek yediklerinizi iyi sindirilmesine yardımcı olarak mideyi yormaz ve kilo alımını engeller. Ayrıca az kalori almanıza imkân verir.

 • Sizi Dinç Tutacak Aktiviteler Yapın

Kilo verenlerin ortak şikâyetlerinden biri de halsiz kalmalarıdır. Bunun tek nedeni spor, egzersiz gibi bir aktivitelerinin olmamasıdır. Kilo verirken beden güç kaybeder ve sizi halsiz bırakması gayet normal bir süreçtir. Bundan ötürü bedeni dinç tutmak hem de sağlık bir kilo vermek için kendinize günlük en az yarım saat yapabileceğiniz bir aktivite belirleyin.

 • İşlenmemiş Gıdalar İle Beslenin

Dışarıda satılan, hazır, sağlıksız ya da işlem görmüş gıdalar kilo almanıza sebep olabilir. Bundan dolayı işlenmemiş ve daha sağlıklı olan gıdalar ile beslenmeye özen gösterin.

 • Düzenli Ve Yeterince Uyuyun

Kilo vermek istiyorsanız uyku düzeniniz olmalıdır. Düzensiz uykusu olanın düzenli bir kilo verme olasılığı da azdır. Gece uykusu mutlaka alınmalıdır. Çünkü gece uykusu en sağlıklıdır ve gün boyu yorulan beden ancak bu saat dilimlerinde dinlenmektedir.

 • Akşam Ezanından Sonra Yemek Yasak

Akşama kadar sağlıklı olarak beslendiniz ama bu beslenmeye bir son vermeniz gerekiyor, o da akşam ezanından sonra ki kısımdır. Bu saatten sonra yemeğe mutlaka son veriniz. Çünkü bu saatten sonra yenilen yemeklerin sindirilmesi çok zordur ve kilo vermenizi zorlaştırdığı gibi kilo almanıza da neden olur. Kısacası akşam ezanı sizin için bir uyarı olsun.

Size yukarıda arz etmeye çalıştığımız hususlara ve verilen bilgilere daha özen göstererek çok rahat kilo verebilirsiniz. Etkili ve garantili kilo verme yöntemleri ile arzuladığınız kilo seviyesine geldikten sonra yine aynı hususlarla kilonuzu korumuş olursunuz. Unutmayınız ki, en başta da belirttiğimiz gibi bu işe inanın ve sabredin. Önünüze gelecek lezzetli yemekler ve börekler çörekler olacaktır. Hadi canım yesene! “can boğazdan gelir” cümlelerini çok duyacaksınız. Of! dediğiniz zaman dilimleri mutlaka olacaktır. Bu zaman dilimlerinde bu ilk maddeyi aklınıza getirin. Hadi kolay gelsin.

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Yaz Salatası Tarifi başlıklı makalemizde kilo verme, salata ve salata nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

erymuharrem Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *